Grające plakaty - fotogaleria z warsztatu

06-09-2016

Warsztat o grających plakatach wyszedł naprawde wspaniale! Najpierw dzieci zwiedziły wystawę Plakat - remediacje. Najbardziej podobało im się przechodzenie przez pokoje z historiami plakatów i odkrywanie wciąż nowego. Następnie obejrzały film Vermibusa i były zaskoczone jak szybko artyści zdołali ściągnąć plakaty z lightboxów na przystankach. Na końcu poszły do Nowej Galerii, w której z wielką przyjemnością grały na dźwiękowych plakatach Novalii jak również sprawdzały jak reklamy z nowojorskiego metra zmieniają się w interesujące i zabawne dzieła sztuki dzięki aplikacji Jordana Seilera.

Warsztat rozpoczął się od wprowadzenia w dźwiękowe otoczenie Muzeum Plakatu. Wszyscy uczestnicy zamknęli oczy i słuchali w ciszy, aby potem rozpocząć tworzenie swoich własnych dźwiękowych plakatów.

Obejrzyjcie, jakie dźwięki wyobraziły sobie dzieci i jak je później zrealizowały, z niewielką pomocą rodziców, na swoich plakatach: