Aktualności

Jakie zmiany zostały wprowadzone w procesie oceniania?

25-02-2014

Znamy już skład jury 24 Międzynarodowego Biennale Plakatu. Rada Programowa Biennale zaprosiła 6 osób i wszystkie potwierdziły chęć pracy w zespole tegorocznego Jury. Są wśród nich uznani na świecie projektanci i krytycy designu:

 

Stephan Bundi

David Crowley

Kenya Hara

Jerzy Porębski

Silvia Sfligiotti
Jakub Hakobo Stępień

 

W tym roku praca jurorów została podzielona na dwa etapy - pierwszy, który odbywa się w marcu w trybie online i drugi, w czerwcu w Warszawie.

Nowością w tym roku jest internetowy system zgłaszania plakatów, który nie tylko usprawnił organizację Biennale, ale też pozwolił na pracę przez internet jurorom. Przez cały marzec będą mogli przeglądnąć i od razu ocenić nadesłane w formie elektronicznej (na razie) prace. W ten sposób powstanie lista plakatów zakwalifikowanych do wystawy głównej. Ich autorzy zostaną poproszeni o przesłanie ich wydrukowanych wersji. W przeciwieństwie do poprzednich edycji, skład jury pozostanie ten sam do końca Biennale. W czerwcu, Stephan Bundi, David Crowley, Kenya Hara, Jerzy Porębski, Silvia Sfligiotti i Jakub Hakobo Stępień, przyjadą na 3-dniową sesję do Muzeum Plakatu i wybiorą laureatów Złotego, Srebrnego i Brązowego Medalu w kategorii A (profesjonaliści) oraz przyznają tytuł Złotego Debiutu w kategorii B, przeznaczonej dla absolwentów i studentów uczelni artystycznych.