Aktualności

Konkurs - ruszamy!

04-03-2016

25. Międzynarodowe Biennale Plakatu

Plakat - remediacje

Konkurs międzynarodowy

 

Do stworzenia GIF-ów lub krótkich filmików w oparciu o legendarne dzieła zapraszamy artystów, grafików i animatorów z całego świata. Konkurs jest otwarty dla wszystkich!

 

Na 25. Międzynarodowym Biennale Plakatu w Muzeum Plakatu w Wilanowie, w Warszawie zostaną pokazane najlepsze prace w konkursie na adaptację jednego z dziesięciu słynnych plakatów z minionych edycji Biennale – imprezy, która w swojej kategorii uchodzi za najważniejszą na świecie.

Coraz częściej plakaty są prezentowane na ekranach cyfrowych. Animacja i ruch stanowią przyszłość tej formy sztuki.

Dziesięciu czołowych projektantów, których prace wystawiano na warszawskim Biennale od 1966 roku: Milton Glaser, Marion Diethelm, Roman Cieślewicz, Jacqueline S. Casey, Alain Le Quernec, Finn Nygaard, Shin Matsunaga, Tahamtan Aminian, Shaghayegh Fakharzadeh i Małgorzata Gurowska – zgodziło się, by ich projekty przerobiono na ruchome obrazy.

 

Jury oceni nadesłane animacje i wybierze 10 najlepszych prac, po jednej dla każdego plakatu. Zostaną one pokazane na 25. Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie, podczas wystawy „Plakat – remediacje”. Jury przyzna też nagrodę główną w wysokości 1000 euro. Wyniki zostaną ogłoszone 15 maja 2016.

 

Formularz zgłoszeniowy udostępnimy na stronie Biennale 15 marca 2016. 

 

Zgłoszenia można nadsyłać w dniach 15 marca –10 maja 2016, 23:59 CET. Więcej >>

 

Plakat: Milton Glaser (USA), „Dylan”, 1966

W plakacie „Dylan” Miltona Glasera można znaleźć zarówno inspirację autoportretem Marcela Duchampa z 1957 roku, jak i zapowiedź psychodelicznej stylistyki kontrkulturowych projektów późnych lat 60. „Światowa kultura wizualna to mój plac zabaw” – twierdzi Glaser. Plakat powstał jako bonus dodawany do albumu „Greatest Hits” Boba Dylana.