Aktualności

Plakat – działania plastyczne na obrazach. Niedziela, 18 września, warsztat dla dzieci 4 - 10 l.

13-09-2016

Warsztat rodzinny, dla rodziców z dziećmi w wieku 4 do 10 lat, prowadzenie: Anna Owsiany (Fundacja Grupa Twórcza), Magda Olasińska

 

Ilość miejsc: 20, prosimy rezerwować mailem na adres: molasinska@mnw.art.pl

 

Data: 18 września 2016, godz. 12.00 - 13.30

 

Warsztat w cenie biletu: dorośli – 11 zł, dzieci od 6 lat – 8 zł

 

Jak pracują projektanci plakatów? Czy rysują, malują, przyklejają, tak jak my? A może znają jeszcze jakieś inne tajemnicze techniki plastyczne? Czy wymyślają wszystko od nowa, czy też może pożyczają pomysły od innych? Czy można cudzą pracę wykorzystać i przedstawić jako swoją? Jeśli lubicie spontanicznie tworzyć – rysować, malować, lepić i kleić, ten warsztat jest dla Was! Na wystawie „Plakat – remediacje“ w Muzeum Plakatu poznamy historie różnych obrazów. Będziemy śledzić twórcę, skąd zaczerpnął pomysł i jak go potem przełożył na własne dzieło. Porozmawiamy o tym jak artyści inspirują się nawzajem swoimi pracami zmieniając ich elementy czy formę.

 

Na warsztacie wydobędziemy plakaty z zakamarków Muzeum Plakatu i spojrzymy na nie świeżym okiem. Będziemy je obracać do góry nogami, przedzierać, wycinać i doklejać nowe elementy i nadawać nowe znaczenia. Poddamy się potrzebie twórczego żywiołowego działania, która jest w każdym z nas, a na którą często brakuje nam czasu i miejsca. W ten sposób zaprojektujemy własny autorski plakat, który weźmiemy ze sobą do domu.